X kolejka sezonu 2016/2017.

• autor: Mirek, 2016-10-23 18:52

2016.10.23

Tłuchowia Tłuchowo - Unia Choceń 1:1 (0:0)

76 min. - 51 min. Maciej Małecki

Borowski - Malczak (65 Machalski), Młynarkiewicz, M. Lewandowski (55 Kołodziejczak), Ruciński - Jóźwiak, Dziedzic-Kamiński, Małecki, Niewiadomski - T. Lewandowski, Sebbar

Punkt przyjęty z mieszanymi uczuciami - tak można podsumować odczucia w drużynie Unii po zakończeniu spotkania w Tłuchowie. Liczba niewykorzystanych sytuacji w tym meczu sprawiła, że biorąc nawet pod uwagę fakt, iż przeciwnikiem była drużyna zajmująca przed 10 kolejką trzecie miejsce w tabeli, to na koniec pozostało wrażenie sporego niedosytu.

Już w 5 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym strzał Younesa został zastopowany na linii bramkowej przez zawodnika miejscowych. Chwilę później dośrodkowanie z kornera wykończył strzałem głową Tomek Lewandowski - bez efekty bramkowego jednak. W 12 minucie Tłuchowia egzekwowała rzut wolny - uderzenie w bliskiej odległości minęło bramkę gości. Dziesięć minut później z kolei groźnie z rzutu wolnego uderzał Ruciński. Po jego strzale bramkarz odbił piłkę przed siebie, niestety nikt nie pospieszył z dobitką. 29 minuta to groźna akcja gospodarzy i tylko czujność Marcina zapobiegła utracie bramki. Na 7 minut przed zakończeniem pierwszej połowy dobrej centry z prawej strony boiska Tomka nie wykorzystał Małecki. Do przerwy pomimo kilku okazji stworzonych przez obydwie ekipy utrzymał się bezbramkowy remis.

Rezultat spotkania otworzył w 51 minucie Maciej Małecki. Wykorzystał on firmowe zagranie M. Lewandowskiego czyli b. silne wrzucenie piłki z autu. Po wyrzucie "Mańka" piłka minęła kilku graczy w polu karnym i dotarła wprost do Maćka, który skierował ją do siatki. Unia poszła za ciosem i w przeciągu kilkunastu minut stworzyła przynajmniej trzy znakomite sytuacje do podwyższenia wyniku. W 57 strzał z pola karnego Michała trafił wprost w bramkarza. Dziewięć minut później nieudana próba złapania Jóźwiaka na pozycji "spalonej" sprawiła, że znalazł się on sam przed bramkarzem. Niestety odwrócony plecami do bramki Arek nie zdołał przedryblować bramkarza. Odbitą przez goalkeepera miejscowych piłkę uderzył Kołodziejczak, pomylił się jednak minimalnie. Kilkadziesiąt sekund później Piotrek znów znalazł się w dogodnej sytuacji i po raz kolejny zabrakło bardzo niewiele do szczęścia. W 68 minucie dogodną sytuacją stworzyła Tłuchowia, co było sygnałem ostrzegawczym dla gości. Niestety osiem minut później miejscowi doprowadzili do wyrównania. Po szybkiej kontrze gracz Tłuchowii strzałem z lewej strony pola karnego umieścił piłkę w siatce. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania po szybko rozegranym rzucie rożnym groźnie uderzał jeszcze Arek Jóźwiak. Niestety piłka nie trafiła do siatki i w ten sposób spotkanie zakończyło się remisem.

UNIA JACKBUD CHOCEŃ- CHEKO SKÓRZNO