Zjednoczeni Piotrków Kujawski 3:0 Orlęta Aleksandrów Kujawski II

XVII kolejka sezonu 2017/2018.

• autor: Mirek, 2018-04-21 12:44

2018.04.22

Unia Choceń - Unia Leszcze 7:2 (2:0)

20 min. i 59 min. Maciej Małecki, 43 min. i 54 min. Robert Mazierski, 65 min. Michał Dziedzic-Kamiński, 73 min. Mateusz Niewiadomski, 83 min. Łukasz Lewandowski (rzut karny) - 86 min., 89 min.

Szczepańczyk - Matusiak (55 Rosiak), Młynarkiewicz, Ł. Lewandowski, Ruciński (72 Jóźwiak) - Mazierski, Dziedzic-Kamiński, Nowakowski, Heliński - Malinowski (61 Niewiadomski), Małecki (75 Machalski)

W słoneczne, niedzielne przedpołudnie choceńska Unia odprawiła z bagażem siedmiu bramek imienniczkę z Leszczy. Od początku spotkania miejscowi narzucili wysokie tempo gry i już po kilku minutach pojawiły się okazje do zdobycia bramki. Pierwsza padła jednak dopiero w 20 minucie - rzut wolny z lewej strony boiska, precyzyjne dogranie Helińskiego na głowę Małeckiego i w ten sposób został rozwiązany worek z bramkami. Na dwie minuty przed przerwą Małecki wcielił się tym razem w rolę asystenta - z jego podania z prawego sektora boiska skorzystał Mazierski. Robert poszedł za ciosem i 54 minucie podwyższył wynik na 3:0 - tym razem kierując piłkę do bramki głową. Pięć minut później po raz drugi tego dnia Małecki wykorzystał dobre zagranie Helińskiego - znajdując się w sytuacji "sam na sam" pewnie pokonał bramkarza przyjezdnych. W 65 minucie nie mający wcześniej szczęścia pod bramką przeciwnika Dziedzic-Kamiński przytomnie poszedł na dobitkę po swoim strzale i umieścił po raz piąty piłkę w siatce. Szósta bramka była dziełem rezerwowego tego dnia Niewiadomskiego - skorzystał z prostopadłego zagrania Nowakowskiego. Mateusz miał również udział przy ostatnim golu Unii. To po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny, który pewnie został wykorzystany przez Ł. Lewandowskiego. Wysokie prowadzenie rozprężyło nieco gospodarzy, którzy w końcowych minutach stracili dwie bramki.